استفاده از پد محافظ تشک برای پیشگیری از مشکلات ناشی از حوادث و نشت مواد به درون تشک، آلرژی زاها و حشرات و آلودگی ها امری ضروری است.
استفاده از پد محافظ تشک یکی از عوامل مؤثر جهت افزایش عمر تشک اعم از تشک طبی، تشک های مموری فوم و تشک های معمولی به شمار می رود. با استفاده از پدهای محافظ و ایمن شدن در برابر حوادث و آلودگی ها فضایی سالم و خوابی راحت را برای خود فراهم خواهید کرد.

از آنجا که شستن تشک امری غیر ممکن است ، استفاده از محافظ تشک، امکان شستشو، تعویض و حفظ سلامت محل خواب شما را فراهم می کند.
محافظ های تشک در سایرها، رنگ ها و مدل ها و جنس های مختلفی تولید می شوند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

کاربرد محافظ تشک
پیشگیری از ساییدگی و پارگی تشک با استفاده از محافظ تشک
روکش فابریک تشک تا حدی از تشک در برابر ساییدگی جزئی و پارگی که ناشی از خواب و دراز کشیدن روی تشک ایجاد می شود محافظت می کند. به مرور زمان، تشک کثیف می شود و مواد و اشیا ریز به آن نفوذ می کنند و در تشک جمع می شوند یا بخش هایی از آن دچار ساییدگی می شود. محافظ های تشک، کاورهای تشک و پدهای تشک یا کاورهای جعبه فنر راه حلی برای مقابله با این مشکلات در حین استفاده از تشک هستند.

ضد آب بودن محافظ تشک
محافظ های ضد آب از تخریب تشک در برابر نشت مایعات و عرق افراد در حین خواب جلوگیری می کنند و در نتیجه از تجمع آلودگی و تولید کپک در لایه های زیرین تشک جلوگیری می شود. این محافظ ها برای افرادی که در حین خواب زیاد عرق می کنند، یا افرادی که در تشک عادت به خوردن و نوشیدن دارند، خانواده های بچه دار، افرادی که دارای مشکل بی اختیاری ادرار هستند، حیوانات خانگی که در تختخواب می خوابند و یا افرادی که به دنبال محافظت از تشک خود در برابر لکه ها و تغییر رنگ هستند مفید و کاربردی هستند.

ضد آلرژی بودن محافظ تشک
کنه های ناشی از گرد و غبار معمول ترین عامل آلرژی زا در منسوجات خانگی است. آن ها از پوسته های پوست انسا تغذیه می کنندو در محیط تشک پرورش می یابند. مؤثرترین راه برای مقابله با آن ها و لذت بردن از یک محیط خواب سلامت استفاده ازمحافظ تشک ضدآلرژی است تا کاملاً تشک را از تمامی جهات بپوشاند.

مواد آلرژی زای دیگر به خصوص برای افراد مبتلا به بیماری آسم، شوره بدن حیوانات، انواع قارچ و کپک ها هستند که می توانند به درون تشک های فاقد محافظ نفوذ کنند. کاورهای تشک از صاحبان حیوانات خانگی در برابر رشد شوره پوست حیوانات در تشک جلوگیری می کند. محافظ های ضد آب می توانند مانع از ورود مایعات و رشد قارچ ها و کپک در تشک شوند.

ضد حشرات موذی بودن محافط تشک
ساس های تشک حشرات ریزی هستند که از خون انسان ها و حیوانات تغذیه می کنند و بنابراین ترجیح می دهند که در تشک و بالشت زندگی کنند تا در نزدیکی منبع غذای خود باشند. یک از راه های پیشگیری از ورود این حشرات ریز به تخت خواب استفاده از پوشش محافظ ضد ساس است. محافظ های ضد ساس کل تشک را از تمامی جهات محصور می کنند و دارای ضخامت بالایی هستند که مانع از نفوذ ساس به درون یا خارج از تشک می شوند.